



| Series | A9 |
|---|---|
| Model | 81H50040IN |
| Utility | Everyday Use |
| Device Type | Netbook |
| Sales Package | Main Unit, Charging Cable, Charging Adapter, User Manual, Warranty Card |
| OS Type | Windows 10 (64-bit) |
|---|---|
| Warranty | 1 year Warranty Years |
| Display Size (Inches) | 15.6 inches |
|---|---|
| Resolution (Pixels) | 1366 x 786 pixels |
| Display PPI | 101 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Touch Screen | No |
| Ethernet | Yes |
|---|---|
| WiFi standard | Yes |
| Bluetooth (Version) | Yes |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Card Reader | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
| Optical Drive | Yes |
|---|
| Processor Speed (Maximum, Ghz) | 3.1 GHz |
|---|---|
| Cache (MB) | 1 MB |
| Processor Name | 7th Gen Amd A9 A9-9425 |
| Processor Speed (Minimum, Ghz) | 2 x 3.1 GHz (Turbo Speed upto 3.7 GHz) Cores |
| GPU (Model) | Radeon R5 Graphics |
|---|---|
| GPU Brand | AMD |
| RAM (GB) | 4 GB |
|---|---|
| Hard Disk Capacity | 1 TB |