
| Brand | Motorola |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 Television Set, Remote Control, Wallmount Stand, 2 AAA Batteries, 2 Desktop Stand, 4 Stand Support Screws, Quick Setup Guide, Gaming Controller, Power Cord |
| Model | 75SAUHDM |
| Power Consumption | 290 W |
| Voltage Requirement | AC 100 – 240 V |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
| Processor Cores | 4 |
| Processor | CA53 |
| Internal Storage | 16 GB |
| RAM | 2.25 GB |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
|---|---|
| Curve TV | No |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal, 178 ° Vertical |
| Touch Screen | No |
| Other Display Features | HDR10 |
| Size (Diagonal) | 75 in |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HDR Format Display Types | HDR10 |
| HDR | Yes |
| Weight (with Stand) | 35.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1677.8 (W) x 961 (H) x 93.9 (D) mm |
| Weight (without Stand) | 35.1 kg |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 30 W |
| Other Audio Features | Dolby Audio, DTS Trusurround, AmphisoundX, Bottom Firing Speakers |
| Output Per Speaker | 15 W |
| Audio Formats Supported | MP3, WAV, WMA, AAC |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
| Component Output Ports | 1 |
| USB Ports | 2 |
| Image Formats Supported | JPEG, PNG |
|---|---|
| Other Video Features | Picture Mode (Vivid, Standard, Sport, User, Game) |
| Video Formats Supported | MP4, AVI, 3GP, MKV, Blu-ray, WMV |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Supported Apps | Google Play Games, Asphalt Airborne 8, Prime Video, Netflix, Hotstar, Youtube, etc. |
| Other Smart Features | Android (Google Assistant & Chromecast in-built) |
| Operating System | Custom Android |
| Internet Access In Remote | Yes |
|---|---|
| Touch Controls On Remote | No |
| Universal Control Remote | No |
| Graphics Processor (GPU) | Mali450 |
|---|