
| Model | np750xhd-kd1in |
|---|---|
| Utility | Everyday Use |
| Device Type | Ultrabook |
| OS Type | Windows 11 Home |
|---|---|
| Warranty | 1 Years |
| Display Type | AMOLED Display |
|---|---|
| Display Size (Inches) | 15.6 |
| Resolution (Pixels) | 1920 x 1080 |
| Display PPI | 141 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Ethernet | Yes |
|---|---|
| WiFi standard | Yes |
| Bluetooth (Version) | Yes |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Card Reader | Yes |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
| Camera | Yes |
|---|---|
| Keyboard | Yes |
| Inbuilt Microphone | Yes |
| Speakers | Stereo Speakers ( 2 W x 2 ) |
| Optical Drive | No |
| Dimensions | 356.6 x 228 x 15.1 mm |
| Fingerprint Sensor | Yes |
| Sound | Dolby Atmos |
| GPU (Model) | Intel Graphics |
|---|---|
| GPU Brand | Intel |
| RAM Type | LPDDR5X |
|---|---|
| RAM (GB) | 16 GB |
| Storage Type | SSD |
| Adapter (Type) | TYPE-C |
|---|