



| Brand | Lloyd |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1N TV, 1N User Manual, 1N Warranty Card, 1N Remote Control, 2N Base stand, 2N Screws, 2N Batteries, 1N Power Cord |
| Model | 75QX900D |
| Voltage Requirement | 230 V |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
| Processor Cores | 4 |
| Processor | 64-bit Cortex-A55 |
| Internal Storage | 16 GB |
| RAM | 2 GB |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal |
| Size (Diagonal) | 75 in |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 24 W |
| Other Audio Features | Dolby decoder |
| Output Per Speaker | 12 W |
| Audio Formats Supported | MP3 |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
| Component Output Ports | 1 |
| USB Ports | 2 (Side) |
| Image Formats Supported | JPEG |
|---|---|
| Video Formats Supported | MP4, AVI |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Supported Apps | Netflix, Prime Videos, Disney+ Hotstar, YouTube, etc. |
| Social Media Integration | Yes |
| Internet Access In Remote | Yes |
|---|