
| Brand | Foxsky |
|---|---|
| Internal Storage | 8 GB |
| RAM | 2 GB |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Other Display Features | Dolby Vision, HDR10, 1.07B Colors |
| Size (Diagonal) | 55 in |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HDR Format Display Types | HDR10, Dolby Vision |
| HDR | Yes |
| Upscaling | Yes |
| Total Speaker Output | 30 W |
|---|---|
| Other Audio Features | Dolby Atmos, dts:X |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| HDMI Version | 2.1 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
| Component Output Ports | 1 |
| USB Ports | 2 |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Other Smart Features | Skywall |
| Internet Access In Remote | Yes |
|---|