


| Brand | Daiwa |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | LED TV Unit-1, Table Stand Pair, Remote-1, Battery “AAA”-2, User Manual With Warranty Card-1, Wall Mount-1 |
| Model | D32SM9 |
| Voltage Requirement | 110-220V |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
| Processor Cores | 4 |
| Processor | A-53 |
| Internal Storage | 8 GB |
| RAM | 1 GB |
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal, 178 ° Vertical |
| Other Display Features | 16.7M Color, A+ Grade Panel |
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Weight (with Stand) | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 738 (W) x 440 (H) x 80 (D) mm |
| Weight (without Stand) | 4.2 kg |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
| USB Ports | 2 |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Supported Apps | Netflix, Youtube, Disney+ Hotstar, Prime Video, Zee5, Sony Liv, Voot, Sun Nxt, Jio Cinema, EROS Now, Hungama Play, Alt Balaji, etc. |
| Other Smart Features | Android 9.0 |
| Operating System | Custom Android |
| Internet Access In Remote | Yes |
|---|
| Graphics Processor (GPU) | MALI G31, MP 2 |
|---|