





| Series | Core i7 |
|---|---|
| Model | K3405ZF-LY752WS |
| Utility | Performance, Everyday Use |
| Device Type | Netbook |
| Sales Package | Laptop, Battery, Power Adapter, User Guide |
| OS Type | Windows 11 Home (64-bit) |
|---|---|
| Warranty | 1 year Warranty Years |
| Display Type | IPS |
|---|---|
| Display Size (Inches) | 14 inches |
| Resolution (Pixels) | 1920 x 1200 pixels |
| Display PPI | 162 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Refresh Rate (Hz) | 60 Hz |
| Touch Screen | No |
| Ethernet | No |
|---|---|
| WiFi standard | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2*2 |
| Bluetooth (Version) | v5.3 |
| HDMI | 1 x HDMI 2.1 Port |
| Camera | 720p HD camera With privacy shutter |
|---|---|
| Keyboard | Backlit Chiclet Keyboard |
| Inbuilt Microphone | Built-in array microphone |
| Speakers | Built-in Speakers |
| Optical Drive | No |
| Dimensions | 317.1 x 222.5 x 18.9 mm |
| Weight (KG) | 1.4 kg |
| Fingerprint Sensor | Yes |
| Processor Speed (Maximum, Ghz) | 2.3 GHz |
|---|---|
| Cores | 10 Cores (6P + 4E) |
| Threads | 16 |
| Cache (MB) | 24 MB |
| Processor Name | 12th Gen Intel Core i7 12650H |
| Processor Speed (Minimum, Ghz) | 6 x 2.3 GHz (Turbo Speed upto 4.7 GHz) Performance Cores4 x 1.7 GHz (Turbo Speed upto 3.5 GHz) Efficient Cores |
| GPU (Model) | NVIDIA GeForce RTX 2050 |
|---|---|
| Dedicated Memory (GB) | 4 GB |
| Dedicated Memory (Type) | GDDR6 |
| GPU Brand | NVIDIA |
| RAM Type | DDR4 |
|---|---|
| RAM (GB) | 16 GB |
| SSD (Solid State Drive) (GB) | 1 TB |
| Adapter (Type) | 90W AC Adapter |
|---|