
| Brand | Adata |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Buffered / Unbuffered | Unbuffered |
| Compatible Device | PC |
| Model | Premier DDR4 2400 |
| Sales Package | 1 ADATA DDR4 2400 Desktop Ram |
| Memory Standard | JEDEC ( PC4-19200 ) |
| Technology | DDR4 U-DIMM Memory |
| Capacity | 4 GB |
| Series | Premier |
| CAS Latency | CL 17-17-17 |
|---|---|
| Power Requirements | 1.2 V |
| Pins | 288 |
|---|---|
| RAM Type | 2400 MHz DDR4 U-DIMM |
| Memory Configuration | Single Channel |
| Buffered / Unbuffered | Unbuffered |
| CAS Latency | CL 17-17-17 |
| Technology | DDR4 U-DIMM Memory |
| Capacity | 4 GB |
| RAM Bus Speed | upto 2400 MHz |
| Warranty Type | Manufacturer |
|---|---|
| Not Covered In Warranty | Physical damage |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Sales Package | 1 ADATA DDR4 2400 Desktop Ram |
|---|
| Memory Configuration | Single Channel |
|---|