
| Brand | Xiaomi |
|---|---|
| Model | Mi Art |
| Processor Cores | 4 |
| Internal Storage | 32 GB |
| RAM | 2 GB |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
|---|---|
| Curve TV | No |
| Size (Diagonal) | 65 in |
| Audio Formats Supported | MP3 |
|---|
| Ethernet | Yes |
|---|---|
| USB Ports | 2 |
| Image Formats Supported | JPEG |
|---|---|
| Video Formats Supported | MP4 |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Social Media Integration | Yes |
| Graphics Processor (GPU) | Mali-T830 |
|---|