


| Brand | Micromax |
|---|---|
| Warranty | 3 Year |
| In The Box | 1 TV Unit, Remote Controller, Warranty Card |
| Model | L32T9981HD |
| Power Consumption | 45 W |
| Voltage Requirement | AC 110 – 240 V, 50/60 Hz |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
|---|---|
| Curve TV | No |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Touch Screen | No |
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Dimensions | 730 (W) x 730 (H) x 730 (D) mm |
|---|
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
| USB Ports | 2 |
|---|
| Smart TV | No |
|---|---|
| Supported Apps | No, etc. |
| Touch Controls On Remote | No |
|---|