


| Brand | Daiwa |
|---|---|
| Launch Year | 2024 |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1N LED TV, 2N Stand, 1N Remote, 1N User Manual with Warranty Card |
| Model | D32H3WOS |
| Voltage Requirement | AC 100 – 240 V, 50/60 Hz |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
| Processor Cores | 4 |
| Processor | ARM Quad Core CA55 |
| Internal Storage | 8 GB |
| RAM | 1.5 GB |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal |
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| HDR Format Display Types | HDR10, HLG |
| HDR | Yes |
| Weight (with Stand) | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions With Stand | 722 (W) x 467 (H) x 185 (D) mm |
| Dimensions | 722 (W) x 427 (H) x 90 (D) mm |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Sound Technology | Dolby Audio |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Sound Modes | Standard, Cinema, Clear Voice, Cricket, Music |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
| USB Ports | 2 |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, YouTube, Disney+ Hotstar, Apple TV, etc. |
| Operating System | webOS |
| Graphics Processor (GPU) | G31 |
|---|