

| Brand | Samsung |
|---|---|
| Pins | 240 |
| Compatible Device | Server |
| Model | M393B5273DH0-YK0 |
| Error Check | ECC |
| Capacity | 4 GB |
| Cooling | No |
|---|---|
| Error Check | ECC |
| Additional Features | 2R x 8 (Rank X Organization), (256M x 8) x 18 Component Composition |
| Power Requirements | 1.5V/1.35V |
| Pins | 240 |
|---|---|
| RAM Type | DDR3 |
| Capacity | 4 GB |
| RAM Bus Speed | upto 1600 MHz |
| Warranty Type | Manufacturer |
|---|---|
| Warranty | 1 year |