


| Brand | HP |
|---|---|
| Display type | SSD |
| Interface | SATA III |
| Device | Laptop, Desktop |
| Model | 4YH55PA |
| OS Compatibility | Windows |
| Capacity | 120 GB |
| Series | S700 |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Dimensions | 100 x 69.8 x 6.7 mm |
|---|---|
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Interface | SATA III |
|---|---|
| OS Compatibility | Windows |
| Transfer Speed | 560 Mbps |
| Capacity | 120 GB |
| Operating Temperature | 0-70*C |
|---|---|
| Sales Package | 1 Internal SSD |
| Additional Features | Adopt 3D Nand Flash, HP Controller to Optimize Operation Algorithm |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
|---|---|
| Warranty Type | Manufacturer |
| Not Covered In Warranty | Physical Damage |
| Warranty | 3 years |