



| Brand | HP |
|---|---|
| Display type | SSD |
| Interface | SATA III 6.0 Gb/s |
| Device | Laptop |
| Model | S650 |
| OS Compatibility | Windows |
| Capacity | 480 GB |
| Series | S |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Dimensions | 70 x 6.7 x 100 mm |
|---|---|
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Interface | SATA III 6.0 Gb/s |
|---|---|
| OS Compatibility | Windows |
| Transfer Speed | 560 Mbps |
| Capacity | 480 GB |
| Operating Temperature | 0°C to 70°C |
|---|---|
| Shock Tolerance | 100 G / 6 ms |
| Sales Package | 1 SSD |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
|---|---|
| Warranty Type | Manufacturer |
| Not Covered In Warranty | Physical Damages |
| Warranty | 3 Years Limited Warranty |
| Service Type | Carry In |
| Warranty Service Type | Carry In |