
| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Adata |
| Pins | 260 |
| Compatible Device | Laptop |
| Model | AD4S266616G19-RGN |
| Capacity | 14 GB |
| Cooling | No |
|---|---|
| Power Requirements | 1.2V |
| Pins | 260 |
|---|---|
| RAM Type | DDR4 |
| Capacity | 14 GB |
| RAM Bus Speed | upto 2666 MHz |
| Warranty Type | Manufacturer |
|---|---|
| Warranty | 5 years |