




| Series | Core i5 |
|---|---|
| Model | SF313-52 |
| Utility | Everyday Use |
| Device Type | Netbook |
| Sales Package | Laptop, Battery, AC Adapter, User Guide, Manuals |
| OS Type | Windows Window 10 Home (64-bit) |
|---|
| Display Size (Inches) | 13.5 inches |
|---|---|
| Resolution (Pixels) | 1920 x 1080 pixels |
| Display PPI | 163 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Touch Screen | No |
| Ethernet | No |
|---|---|
| WiFi standard | Yes |
| Bluetooth (Version) | Yes |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
| Camera | Yes |
|---|---|
| Inbuilt Microphone | Yes |
| Optical Drive | No |
| Dimensions | 302 x 233 x 16 mm |
| Weight (KG) | 1.19 kg |
| Processor Speed (Maximum, Ghz) | 1.1 GHz |
|---|---|
| Cores | Quad Core |
| Threads | 8 |
| Cache (MB) | 6 MB |
| Processor Name | 10th Gen Intel Core i5 1035G4 |
| Processor Speed (Minimum, Ghz) | 4 x 1.1 GHz (Turbo Speed upto 3.7 GHz) Cores |
| GPU (Model) | Intel Iris Plus Graphics |
|---|---|
| GPU Brand | Intel |
| RAM Type | LPDDR4 |
|---|---|
| RAM (GB) | 8 GB |
| SSD (Solid State Drive) (GB) | 512 GB |