



| Series | Core i3 |
|---|---|
| Model | UN.KHFSI.004, A515-58M |
| Utility | Business, Performance |
| Device Type | Netbook |
| Sales Package | Laptop, Power Adaptor, User Guide, Warranty Documents |
| OS Type | Windows 11 Home (64-bit) |
|---|---|
| Warranty | 1 year Warranty Years |
| Display Type | IPS |
|---|---|
| Display Size (Inches) | 15.6 inches |
| Resolution (Pixels) | 1920 x 1080 pixels |
| Display PPI | 141 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Touch Screen | No |
| Ethernet | No |
|---|---|
| WiFi standard | Wi-Fi 6E |
| Bluetooth (Version) | v5.1 |
| HDMI | 1 x HDMI 2.1 Port |
| Microphone In | Yes |
| Camera | 1080p HD Video |
|---|---|
| Keyboard | 99-/100-/103-key Acer backlit keyboar |
| Inbuilt Microphone | Built-in Digital Microphone |
| Speakers | Built In Dual Speakers |
| Optical Drive | No |
| Dimensions | 362.9 x 237.5 x 17.9 mm |
| Weight (KG) | 1.75 kg |
| Sound | Stereo |
| Cores | 5 Cores (1P + 4E) |
|---|---|
| Threads | 6 |
| Cache (MB) | 10 MB |
| Processor Name | 13th Gen Intel Core i3 1305U |
| Processor Speed (Minimum, Ghz) | 1 x (Turbo Speed upto 4.5 GHz) Performance Cores4 x (Turbo Speed upto 3.3 GHz) Efficient Cores |
| GPU (Model) | Intel UHD Graphics |
|---|---|
| GPU Brand | Intel |
| RAM Type | DDR5 |
|---|---|
| RAM (GB) | 8 GB |
| SSD (Solid State Drive) (GB) | 512 GB |
| Battery Backup (Hours) | Upto 9 hours |
|---|---|
| Adapter (Type) | 3-pin 65 W AC Adapter |