



| Series | Ryzen 5 |
|---|---|
| Model | A325-42, UN.34QSI.001 |
| Utility | Everyday Use |
| Device Type | Netbook |
| OS Type | Windows 11 Home (64-bit) |
|---|---|
| Warranty | 1 year Warranty Years |
| Display Type | LED |
|---|---|
| Display Size (Inches) | 15.8 inches |
| Resolution (Pixels) | 1920 x 1080 pixels |
| Display PPI | 139 |
| Anti Glare Screen | No |
| Refresh Rate (Hz) | 60 Hz |
| Touch Screen | No |
| Ethernet | No |
|---|---|
| WiFi standard | Wifi 6 |
| Bluetooth (Version) | v5.1 |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
| Camera | Yes |
|---|---|
| Inbuilt Microphone | Dual Array Digital Microphones |
| Speakers | Dual Speakers |
| Optical Drive | No |
| Dimensions | 360.8 x 253.33 x 19.3 mm |
| Weight (KG) | 1.79 kg |
| Processor Speed (Maximum, Ghz) | 2.3 GHz |
|---|---|
| Cores | Hexa Core |
| Threads | 12 |
| Cache (MB) | 16 MB |
| Processor Name | 7th Gen AMD Ryzen 5 7430U |
| Processor Speed (Minimum, Ghz) | 6 x 2.3 GHz (Turbo Speed upto 4.3 GHz) Cores |
| GPU (Model) | AMD Graphics |
|---|---|
| GPU Brand | AMD |
| RAM Type | DDR4 |
|---|---|
| RAM (GB) | 8 GB |
| SSD (Solid State Drive) (GB) | 512 GB |