
| Brand | Vu |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | Television, Remote Control, Batteries, Wall Mount, Power Cable, User Manual, Warranty Card |
| Model | 32D7545 |
| Power Consumption | 65 W |
| Voltage Requirement | 100 – 240 V |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
|---|---|
| Curve TV | no No |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal, 178 ° Vertical |
| Touch Screen | No |
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Weight (with Stand) | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 728.7 (W) x 427.7 (H) x 81 (D) mm |
| Weight (without Stand) | 3.9 kg |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 16 W |
| Other Audio Features | Auto volume leveller: Balance |
| Output Per Speaker | 8 W |
| Audio Formats Supported | MP3, MPEG |
| Ethernet | Yes |
|---|---|
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| USB Ports | 2 |
| Image Formats Supported | JPEG |
|---|---|
| Analog TV Reception Formats | PAL, NTSC, SECAM |
| Other Video Features | Response Time: 8 ms |
| Video Formats Supported | 3GP, AVI, MKV, MOV, MP4, MPEG, VOB |
| Smart TV | No |
|---|---|
| Other Smart Features | Launcher |
| Touch Controls On Remote | No |
|---|