
| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | Television, Remote, Remote Batteries, User Manual, Warranty Card |
| Model | VIERA TH-32CS510D |
| Power Consumption | 61 W |
| Voltage Requirement | 110 – 240 V |
| Power Saving Mode | Yes |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.3 W |
| Screen Resolution | HD Ready, 1368 x 766 pixels |
|---|---|
| Curve TV | No |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal, 178 ° Vertical |
| Other Display Features | Eco Sensor |
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Upscaling | No |
| Weight (with Stand) | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 734 (W) x 437 (H) x 69 (D) mm |
| Weight (without Stand) | 5.5 kg |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 20 W |
| Other Audio Features | Auto volume leveller: Balance |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Audio Formats Supported | AAC, MP3, WAV |
| Ethernet | Yes |
|---|---|
| Screen Mirroring | Yes |
| USB Ports | 2 (Side) |
| Image Formats Supported | JPEG |
|---|---|
| Analog TV Reception Formats | AUTO, PAL, NTSC |
| Video Formats Supported | 3GP, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, PS, TS, VOB, WMV |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Other Smart Features | Display Mirroring, DLNA, Hotel Mode, MyRemote Apps, Remote Sharing, Screen Casting, Swipe & Share, WiFi Direct, Smart VIERA, Home Cloud |
| Social Media Integration | Yes |
| Internet Access In Remote | Yes |
|---|---|
| Touch Controls On Remote | No |
| Universal Control Remote | No |