



| Brand | Lloyd |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1N Led TV, 1N Remote Control, 1N Wall Mounting Kit, 1N Qsg With Warranty Card, 1N Set Table Stand, 2N Aa Batteries And 4N Screws For Table Stand |
| Model | 50QS850E |
| Power Consumption | 140 W |
| Voltage Requirement | AC 100 – 240 V |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Other Display Features | HDR10, HLG, MEMC, Quantum Dot Techno |
| Size (Diagonal) | 50 in |
| HDR Format Display Types | HDR10, HLG |
| HDR | Yes |
| Weight (without Stand) | 9.4 kg |
|---|
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 20 W |
| Other Audio Features | Dolby Audio |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
| Component Output Ports | 1 |
| USB Ports | 1 (Side), 1 (Rear) |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, Hotstar, YouTube, etc. |
| Other Smart Features | WebOS |
| Operating System | webOS |
| Internet Access In Remote | Yes |
|---|