
| Brand | Kodak |
|---|---|
| Model | 4KXPRO |
| Processor Cores | 4 |
| Processor | A53 |
| Internal Storage | 8 GB |
| RAM | 1 GB |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
|---|---|
| Size (Diagonal) | 55 in |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Total Speaker Output | 24 W |
|---|
| Bluetooth | No |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| USB Ports | 2 (Side) |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Supported Apps | Netflix, Hotstar, Amazon Prime, YouTube, Voot and Zee5, etc. |
| Other Smart Features | HDR 10 |
| Universal Control Remote | No |
|---|
| Graphics Processor (GPU) | Mali-450MP |
|---|