
| Brand | Haier |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 TV Unit, Remote Control User Manual |
| Model | LE32B9100 |
| Power Consumption | 60 W |
| Voltage Requirement | AC 100 – 240 V, 50/60 Hz |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
|---|---|
| Curve TV | No |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Touch Screen | No |
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Dimensions | 799 (W) x 425 (H) x 85 (D) mm |
|---|---|
| Weight (without Stand) | 3.5 kg |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 16 W |
| Other Audio Features | Number of Sound Mode Settings: 5 |
| Output Per Speaker | 8 W |
| Audio Formats Supported | MP3 |
| USB Ports | 2 |
|---|
| Other Video Features | Number of Picture Mode Settings: 5 |
|---|---|
| Video Formats Supported | MP4 |
| Smart TV | No |
|---|
| Touch Controls On Remote | No |
|---|