
| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | EVM |
| Pins | 204 |
| Compatible Device | Laptop |
| Model | EVMT2G1333S86P |
| Capacity | 2 GB |
| Cooling | No |
|---|---|
| Additional Features | Low Latency and Durable Design, Self Refresh Mode |
| Power Requirements | 1.5V |
| Pins | 204 |
|---|---|
| RAM Type | DDR3 |
| Capacity | 2 GB |
| RAM Bus Speed | upto 1333 MHz |
| Warranty Type | Manufacturer |
|---|---|
| Warranty | 10 years |