

| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Brand | Crucial |
| Pins | 288 |
| Compatible Device | PC |
| Model | CT16G4DFD8266 |
| Capacity | 16 GB |
| Cooling | No |
|---|---|
| Power Requirements | 1.2V |
| Pins | 288 |
|---|---|
| RAM Type | DDR4 |
| Capacity | 16 GB |
| RAM Bus Speed | upto 2666 MHz |
| Warranty Type | Manufacturer |
|---|---|
| Warranty | Limited Lifetime |