
| Brand | Sony |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | Television, Remote Control, Batteries, User Manual, Warranty Card |
| Model | KLV-24P413D |
| Power Consumption | 36 W |
| Voltage Requirement | AC 110 – 240 V |
| Power Saving Mode | Yes |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.28 W |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
|---|---|
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal, 178 ° Vertical |
| Other Display Features | X Reality-PRO, Dynamic Backlight Control, Frame Dimming |
| Size (Diagonal) | 24 in |
| Aspect Ratio | 16:09, Auto Wide |
| Weight (with Stand) | 3.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 558 (W) x 341 (H) x 65 (D) mm |
| Weight (without Stand) | 3.8 kg |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 20 W |
| Other Audio Features | Dolby Digital, Sound Booster |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Audio Formats Supported | MP3, WMA |
| USB Ports | 1 (Side) |
|---|
| Image Formats Supported | JPEG |
|---|---|
| Analog TV Reception Formats | PAL, NTSC, SECAM |
| Video Formats Supported | AVI, MPEG, MPEG-1, MPEG-2, MPEG2TS, WMV, Xvid |
| Smart TV | No |
|---|