


| Brand | Gangnam |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 LED TV, 1 Remote, 1 Table Top Stand, 1 Power Cable, 2 AAA Battery, 1 User Manual, 1 Warranty Card |
| Model | LEDSTVGG32EKK |
| Processor Cores | 4 |
| Internal Storage | 8 GB |
| RAM | 1 GB |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Other Display Features | A+ Grade LED panel, Vivid Picture Engine, Prism Filter For Super Clear Picture, Ultra bright screen, Dynamic contrast, Dynamic backlight |
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Total Speaker Output | 24 W |
| Output Per Speaker | 12 W |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Component Output Ports | 1 |
| USB Ports | 2 |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Supported Apps | Netflix, Android TV, Amazon Video, Hotstar, YouTube, etc. |
| Other Smart Features | Android TV 9 |
| Operating System | Android TV |