

| Brand | Transcend |
|---|---|
| Pins | 262 |
| Buffered / Unbuffered | Unbuffered |
| Compatible Device | Laptop |
| Model | JM5600ASE-32G |
| Error Check | On-die ECC |
| Capacity | 32 GB |
| Cooling | No |
|---|---|
| CAS Latency | CL46 |
| Error Check | On-die ECC |
| Additional Features | Optimized Power Efficiency, PMIC, Compliant with the JEDEC Standards |
| Power Requirements | 1.1V |
| Pins | 262 |
|---|---|
| RAM Type | DDR5 |
| Buffered / Unbuffered | Unbuffered |
| CAS Latency | CL46 |
| Capacity | 32 GB |
| RAM Bus Speed | upto 5600 MHz |
| Warranty Type | Manufacturer |
|---|---|
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |