


| Country of Origin | Singapore |
|---|---|
| Brand | Crucial |
| Pins | 262 |
| Buffered / Unbuffered | Unbuffered |
| Compatible Device | Laptop |
| Model | CT16G56C46S5 |
| Error Check | Non-ECC |
| Capacity | 16 GB |
| Cooling | No |
|---|---|
| CAS Latency | 46-45-45 |
| Error Check | Non-ECC |
| Power Requirements | 1.1V |
| Pins | 262 |
|---|---|
| RAM Type | DDR5 |
| Buffered / Unbuffered | Unbuffered |
| CAS Latency | 46-45-45 |
| Capacity | 16 GB |
| RAM Bus Speed | upto 5600 MHz |
| Warranty Type | Manufacturer |
|---|---|
| Warranty | Limited Lifetime |