









| Series | Core i5 |
|---|---|
| Model | AL15-52H |
| Utility | Performance |
| Device Type | Ultrabook |
| Sales Package | 1U (contains Laptop 1N, Power cord 1N, Adapter 1N, User Manual 1N) |
| OS Type | Windows 11 Home (64-bit) |
|---|---|
| Warranty | 1 year Warranty Years |
| Display Type | IPS |
|---|---|
| Display Size (Inches) | 15.6 inches |
| Resolution (Pixels) | 1920 x 1080 pixels |
| Display PPI | 141 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Refresh Rate (Hz) | 60 Hz |
| Touch Screen | No |
| Ethernet | Yes |
|---|---|
| WiFi standard | Yes |
| Bluetooth (Version) | Yes |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
| Camera | Yes |
|---|---|
| Keyboard | 100-/101-/104-key FineTip keyboard with independent numeric keypad |
| Inbuilt Microphone | Built-in Dual Microphone |
| Speakers | Built-in Dual Speakers |
| Optical Drive | No |
| Weight (KG) | 1.7 kg |
| Sound | Two built-in stereo speakers |
| Processor Speed (Maximum, Ghz) | 2 GHz |
|---|---|
| Cores | Octa Core (4P + 4E) |
| Threads | 12 |
| Cache (MB) | 12 MB |
| Processor Name | 12th Gen Intel Core i5 12450H |
| Processor Speed (Minimum, Ghz) | 4 x 2 GHz (Turbo Speed upto 4.4 GHz) Performance Cores4 x 1.5 GHz (Turbo Speed upto 3.3 GHz) Efficient Cores |
| GPU (Model) | Intel UHD Graphics |
|---|---|
| GPU Brand | Intel |
| RAM Type | DDR4 |
|---|---|
| RAM (GB) | 12 GB |
| SSD (Solid State Drive) (GB) | 512 GB |